+420 606 500 920

Proměna

Proměna za 12 týdnů s FFmenu a Dfitness Gym

Naše krabičková dieta Vám chce za 12 týdnů ukázat, co vše s námi dokážete. Startujeme velkou proměnu s paní Jitkou ve spolupráci s Dfitness Gym.

U příběhu paní Jitky si určitě také vzpomenete na některé své "prohřešky". Kila po dětech nezmizela tak rychle a nová kila ze stresu v práci a domácího kolotoče se k nim přidala. Internet je plný "dobrých rad" jak zhubnout a jíst zdravě. Proto ani nevíme co děláme špatně, když váha stojí. Bez rodiny člověk chodil pravidelně cvičit, ale když jsou děti malé, raději tráví čas s nimi. A když už se rozhodnete a najdete si čas zase začít cvičit, chybí Vám už čas na kontrolu jídelníčku. A my to teď zkusíme společně změnit!

Prvním krokem naší proměny bude měření na přístroji INBody. Tak zjistíme proč váha paní Jitky stagnuje i když cvičí a vymyslíme jí podle výsledků jídelníček na míru.

Každý krok proměny můžete sledovat s námi. Tak nám držte palce!

Měření na IN Body 230

15.2.2018

Tak a je to za námi. První měření a vážení. Ve spolupráci s našim partnerem Sport Perfek,

jsme paní Jitku změřili na přístroji IN Body 230.

A proč jsme takto začali?

Prvním impulzem byla věta z dopisu paní Jitky:

"...Snažim se jíst zdravě a vyváženě a přesto váha stojí.."

Pokud máte podezření, že vše děláte dobře bude dobré zjistit

jak je na tom vaše tělo. Všichni známe pojem jojo efekt. Drastickou dietou

například zpomalujete svůj metabolismus a tím si do budoucna snižujete

svůj kalorický příjem po dietě. Pokud máte podezření, že jste si své tělo potýrali

stresem, dietami, nedostatkem pohybu a nebo špatným pitným režimem,

bude vždy lepší před zahájením diety takovou analýzu podstoupit. 

A jaký je výsledek? No plný dobrých zpráv:


1. žádný vnitřní tuk


2. svalovou hmotu není třeba budovat,

Jitčiny svaly nám s hubnutím pomohou hned od začátku


3. stačí správný jídelníček a váha půjde dolů!

Jitčin nový jídelníček připraví náš nutriční specialista příští týden.

A my jí ho dovezeme až domů. První FFmenu je naplánováno na Jitčiny narozeniny,

tak snad to bude chutný dárek :-)

 

celý článek

Vysoký metabolický věk

21.2.2018

Naše Jitka, která chce s našim FFmenu konečně zhubnout, udělala nejdůležitější krok. Tím bylo proměření na INBody. Jedině tak jsme se všichni dozvěděli, proč Jitce nejde hudbnout s "tradičními" metodami jako vynechat sladké, jíst míň, ovoce zařadit jen dopoledne, začít se víc hýbat...

Jitka má zpomalený metabolismus. Přesně o 20 let starší metabolismus, který Jitce přímo zakazuje zhubnout :) A jak se k tomuhle člověk dopracuje?

Představte si své tělo jako stroj, který má určitou spotřebu. Pokud jej, ale omezíte, přepne do úsporného režimu. Takovým omezením pro tělo jsou:

  • přimání málo potravy a pokud ano tak jen nekalorické věci jako zelenina
  • jíst nepravidelně a tím nechat tělo hladovět
  • držení jednostranných diet
  • jíst velice kalorické věci se kterými si zažívání "neví rady".

Takový metabolismus musíme z úsporného režimu dostat. V první fázi proto nemůže Jitka jíst standardní menu (6000kJ je přesná hodnota jejího metabolismu), ale musíme jí připravit individální porce. Důležité bude začít jíst opravdu pravidelně a po menších dávkách. Pokud bude mít ten den výdej v podobě cvičení, doplní si sama potřebnou energii proteinovým nápojem. Tak zaručíme, že bude mít dostatečný příjem energie.

A proteinových nápojů se skutečně nebojte ani vy, je to přece jen "mlíko" ;)

celý článek

Hlad

18.3.2018

Tak a máme to tady, hlad... účastnice naší proměny za 12 týdnů Jitka, dostala hlad.. čím se to chlubíme? No jen se nebojte se začíst...

Možná si někteří z Vás myslí, že k hubnutí hlad patří, ale opak je pravdou. Nenabádám Vás sníst před spaním pytlík brambůrků a zapít to kolou! Myslím tím skutečně vyváženou, pravidelnou stravu vhodnou pro Vás a váš cíl. 

Jitka od FFmenu tď dostává 5 krát týdně 5 jídel na celý den. O víkendech si vaří sama dle instrukcí, které jí společně se zkušenostmi z FFmenu učí jak se stravovat i v budoucnu. Zatím byl její kalorický příjem přesně nastaven dle měření z INBody. Pokud jste sledovali proměnu od začátku víte, že její tělo se "zabrzdilo" a my ho jídlem potřebovali "odblokovat".  A to, že se dostavil hlad je první signál ke změně k lepšímu.

Jitka sama potvrzuje, že má pocit jako by se hubnutí s hladem zastavilo. Kdyby pokračovala dále v hladovění, přineslo by to zase to samé, konec s hubnutím a jen dřinu v tělocvičně. Pokud i vy hladovíte, je třeba se zamyslet nad změnou. Poslouchejte své tělo. Pokud chcete skutečně dobré výsledky nebojte se s námi prokonzultovat vhodné řešení.

Jitka dostala zatím další instrukce vhodné pro její cvičební a stravovací plán. Porce jídla prozatím neupravíme, ale půl hodiny před spaním si dá vhodné množství nočního proteinu. Pro nákup můžeme vřele doporučit například eshop grizly.cz s výdejem zdarma v Opavě.

A stále zůstává úkol poslouchat své tělo a hlásit změny.

 

 

celý článek