+420 606 500 920

Aktuální jídelníček

OD 11.12.2017 DO 17.12.2017

Chutnalo Vám některé z našich jídel? Přihlaste se a sdělte nám to stisknutím tlačítka "Chutnalo mi". Děkujeme.

Celkem: 7328 KJ pro muže
Celkem: 5998 KJ pro ženu

Snídaně

Zapečené vejce se slunečnicovým chlebem a zeleninou

1364 KJ pro muže
1316 KJ pro ženu

Vejce - je nezastupitelná složka naší stravy. Vaječný žloutek je zdrojem biotinu, B vitamínů (především pro nervový systém důležitého vitamínu B12), vitamínu E, D a A. Vejce obsahuje i esenciální kyselinu linolovou a fosfolipidy (lecitin), které přispívají ke snížení krevního cholesterolu. Tím se z vajíčka stává vyvážená potravina, kvalitní pro růst a vývoj.

Slunečnicové semínko - obsahuje nejen velké množství živin, které celkově prospívají nervové soustavě, ale především i klíčové živiny, které mají přímý dopad na zmírnění stavů deprese. Vysoký obsah hořčíku ve slunečnici vyvažuje hladinu vápníku v těle a napomáhá tak k regulaci nervové činnosti. Jsou velice bohaté na vitamin E, zabezpečuje naše tělo před záněty, je účinným bojovníkem proti artritidě, rakovině a cukrovce. Také obsahuje velké množství draslíku, který reguluje tlak uvnitř buněk.

Pro ženu: Sacharidy: 6 g | Tuky: 19 g | Bílkoviny: 27 g
pro muže: Sacharidy: 8 g | Tuky: 16 g | Bílkoviny: 34 g
Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Jahodový proteinový krém s chia semínky

862 KJ pro muže
678 KJ pro ženu

Jogurt - obsahuje vlákninu, sacharidy, vápník, bílkoviny, sodík a nasycené mastné kyseliny. Působí blahodárně na střevní mikroflóru člověka a je nejvýznamnější probiotickou potravinou. Působí proti škodlivým mikroorganismům, protože vyvolává produkci kyseliny mléčné. Obsahuje živou mikroflóru, která aktivuje náš imunitní systém.

Protein - je kombinace vaječných, mléčných, sójových a pšeničných bílkovin. Vysoký obsah vitamínů a minerálů, vysoký obsah vlákniny, která podporuje optimální činnost trávicího ústrojí. Pomůže vám dosáhnout pocitu plnosti po dlouhou dobu. Pomůže vám udržet hladinu energie  

Pro ženu: Sacharidy: 9 g | Tuky: 6 g | Bílkoviny: 16 g
pro muže: Sacharidy: 11 g | Tuky: 8 g | Bílkoviny: 20 g
Alergeny: 7

Oběd

Kuře na kari s kukuřičnou kaší

2392 KJ pro muže
1880 KJ pro ženu

Kukuřice - obsahuje asi 70% vody, velké množství vlákniny a bílkovin, dále obsahuje minerální látky, sacharidy a nižší obsah vitamínů. Podporuje obranyschopnost organismu. Kukuřice je velmi bohatou potravinou, je to neobyčejně zdravý zdroj důležitých látek a energie pro naše tělo a mozek. Dodává nám energii a stimuluje mozkovou činnost, a zároveň zvyšuje naši odolnost vůči stresu. Má pozitivní vliv na kvalitu našich vlasů, kůže, nehtů a vazivových tkání.

Drůbeží maso - obsahuje všechny základní živiny důležité pro výživu člověka. Má vyšší obsah bílkovin, nižší energetickou hodnotu a příznivější složení mastných kyselin.

Pro ženu: Sacharidy: 46 g | Tuky: 13 g | Bílkoviny: 31 g
pro muže: Sacharidy: 58 g | Tuky: 17 g | Bílkoviny: 39 g
Alergeny: 7, 12

Odpolední svačina

Smoothie z červené řepy se zázvorem

1034 KJ pro muže
794 KJ pro ženu

Červená řepa - obsahuje malé množství vitamínu C a B, zato je velmi bohatá na bílkoviny, vlákninu, draslík, zinek a důležitou látku petkin. Posiluje metabolismus, vhodná při nemocech srdce, podporuje vylučování cholesterolu a působí proti vysokému tlaku.

Zázvor - je nazýván všelékem. Obsahuje především gingerol, který má prokazatelně pozitivní vliv na zdraví. Pomáhá při nevolnostech, nemocech z nachlazení či zažívacích potížích. Zázvor aktivuje oběhový systém a snižuje hladinu cholesterolu, a tím chrání lidský organismus před civilizačními chorobami. Odbourává tuk.

Pro ženu: Sacharidy: 21 g | Tuky: 10 g | Bílkoviny: 3 g
pro muže: Sacharidy: 27 g | Tuky: 13 g | Bílkoviny: 3 g
Alergeny:

Večeře

Restované krůtí se zeleninovou pohankou

1676 KJ pro muže
1330 KJ pro ženu

Krůtí masomá minimální obsah tuků a ve srovnání s jinými masy mnohem vyšší obsah bílkovin, které potřebujeme pro obnovu a správné fungování buněk. Je tedy z hlediska zdraví velmi kvalitním masem. Je snadno stravitelné nepodporuje usazování cholesterolu v cévách a je vhodné pro osoby s cévními a srdečními problémy. Má blahodárný vliv na imunitní systém, zabraňuje chudokrevnosti, podporuje nervový systém. Obsahuje také aminokyselinu tryptofan, který snižuje deprese a odstraňuje nespavost.

Pohanka - tato dieteticky hodnotná plodina s léčebnými účinky má z hlediska lidské výživy velmi příznivé účinky. Lehce stravitelné bílkoviny obsahují vysoký podíl lysinu, tryptofanu, argininu a kyseliny asparagové. Je významným zdrojem vlákniny, minerálních látek a vitamínů. Pohanka je zdrojem rutinu, který má příznivý vliv na kardiovaskulární systém, játra, trávicí a pohlavní orgány. Zvyšuje pevnost stěn cév, napomáhá prevenci a přináší úlevu při křečových žilách.

Pro ženu: Sacharidy: 32 g | Tuky: 8 g | Bílkoviny: 25 g
pro muže: Sacharidy: 40 g | Tuky: 10 g | Bílkoviny: 32 g
Alergeny: 7
Celkem: 7440 KJ pro muže
Celkem: 5900 KJ pro ženu

Snídaně

Ředkvičková pomazánka, domácí špaldový rohlík

1434 KJ pro muže
1140 KJ pro ženu

Ředkvička - obsahuje zejména vitamíny C a B, kyselinu listovou, bílkoviny, vápník a vlákninu. Dále železo, fosfor a draslík. Působí ve střevech proti nadýmání, také proti střevním a žaludečním potížím. Posiluje imunitu a uvolňuje hleny při vykašlávání.

Špaldová mouka - obsahuje téměř všechny základní složky důležité pro zdravý lidský organizmus, včetně bílkovin, tuku, sacharidu, vitaminu, minerálií. Pšenice špalda je výborným zdrojem některých vitamínu skupiny B, především thiaminu (B1), riboflavinu (B2), ale také niacinu. Zajímavý je obsah ß-karotenu a thiokyanátu, který působí regeneračně na tělní buňky a chrání proti infekcím. Vyšší je obsah draslíku důležitého pro regulaci osmotického tlaku v buňkách, síry i hořčíku. Z hlediska zdravotního se špaldě připisují pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému, cení se její lehká stravitelnost a vhodnost při léčení některých alergií.

Pro ženu: Sacharidy: 20 g | Tuky: 12 g | Bílkoviny: 18 g
pro muže: Sacharidy: 25 g | Tuky: 15 g | Bílkoviny: 23 g
Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Celozrnný mrkvový koláček s tvarohovou pěnou

1190 KJ pro muže
952 KJ pro ženu

Mrkev - je důležitá především pro beta-karoteny. Působí jako antioxidant. Obsahuje vitamíny A,B,C,D a také vlákninu. Některé látky obsažené v mrkvi na sebe váží těžké kovy, pomáhají je tak lépe odvádět. Podporuje vylučování cholesterolu z těla.

Pomeranč - je kvalitním zdrojem vitamínu C. Obsahuje užitečnou vlákninu, některé důležité vitamíny B, zahrnující thiamin, fosfáty, kyselinu panthotheinovou, vitamín B6 a riboflavin. Dále je to vitamín A- beta karoten a minerály- vápník a draslík. Působí jako preventivní prostředek proti nachlazení a chřipce. Snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, redukuje riziko tvorby ledvinových kamenů díky kyselině citrónové. Vláknina pomeranče dokáže na sebe navázat rakovinotvorné chemikálie a udržet je od vstřebání střevem.

Pro ženu: Sacharidy: 32 g | Tuky: 8 g | Bílkoviny: 4 g
pro muže: Sacharidy: 40 g | Tuky: 10 g | Bílkoviny: 5 g
Alergeny: 1, 3, 12

Oběd

Kroupové rizoto se zeleninou a vepřovým masem

2376 KJ pro muže
1882 KJ pro ženu

Brokolice - je bohatá na vitamín C a B2, beta-karoten, kyselinu listovou, vlákninu. Z minerálních látek obsahuje draslík, vápník, fosfor a síru. Ochraňuje organismus proti volným radikálům, toxickým a rakovinotvorným látkám. Je to významná zelenina pro těhotné a kojící ženy. Obsahuje chrom, který snižuje pocit únavy.

Kroupy - jsou to celozrnné obiloviny,které obsahují obilovinné klíčky a jsou bohaté na vlákninu,sacharidy a vitamín B, E,hořčík,fosfor,vápník a železo.Prospívají při zánětech kůže a šedivění vlasů.Obsahují velmi cenné bílkoviny.Dodávají sílu,energii,odolnost,snižují výskyt srdečních onemocnění,jsou výborným prostředkem proti zácpě a kladně působí u vředové žaludeční choroby.

Pro ženu: Sacharidy: 48 g | Tuky: 14 g | Bílkoviny: 27 g
pro muže: Sacharidy: 60 g | Tuky: 18 g | Bílkoviny: 34 g
Alergeny: 1, 7

Odpolední svačina

Sýrové roládky plněné krémem s kousky lososa a čerstvé bazalky

1010 KJ pro muže
808 KJ pro ženu

Bazalka - látky obsažené v této bylince mají velmi příznivý vliv na naše trávení. Protože stimulují tvorbu žluče, funkci žaludku a našeho metabolismu vůbec, dokáže výrazně pomoci při trávení tučných a těžkých jídel. Pomáhá při plynatosti a různých katarech, žaludečních a střevních potížích, má uklidňující a lehce dezinfekční účinek na žaludek a celou trávicí soustavu.

LOSOS  - Obsahuje velké množství bílkovin, esenciálních mastných kyselin, dále vitamíny A, D a B12.Jeho konzumace snižuje riziko infarktu. Posiluje vlasy a nehty. Zmírňuje bolesti kloubů. Přesto, že obsahuje poměrně dost tuků, je lékaři hodně doporučován.

Pro ženu: Sacharidy: 4 g | Tuky: 8 g | Bílkoviny: 30 g
pro muže: Sacharidy: 5 g | Tuky: 10 g | Bílkoviny: 30 g
Alergeny: 4, 7

Večeře

Rybí filé na limetkové omáčce se zelným sezamovým salátkem

1430 KJ pro muže
1118 KJ pro ženu

Sezamové semínko - v malém semínku se ukrývá velká léčivá síla s pozitivním vlivem na celý organismus. Obsahuje kvalitní bílkoviny, esenciální mastné kyseliny, stopové prvky, vlákninu. Je výborným zdrojem vápníku, fosforu, železa, zinku, draslíku. Má také kvalitní olej, který pozitivně ovlivňuje cholesterol a spoustu vitamínů, hlavně E, B, karoteny. Je vhodný při chudokrevnosti, na deprese, prospívá cévám a srdci, zlepšuje imunitní systém, obranyschopnost organismu a metabolismu. U žen v menopauze zmírňuje návaly horka.

Provensálské koření - obsahuje rozmarýn, bazalku a tymián, někdy také majoránku, dobromysl, saturejku, estragon, Koření má velký vliv na lidské zdraví,  některé druhy koření mají léčivé účinky.

Pro ženu: Sacharidy: 11 g | Tuky: 10 g | Bílkoviny: 30 g
pro muže: Sacharidy: 14 g | Tuky: 13 g | Bílkoviny: 38 g
Alergeny: 4, 11
Celkem: 7240 KJ pro muže
Celkem: 5632 KJ pro ženu

Snídaně

Obložená miska se zeleninou, vícezrnné pečivo

1686 KJ pro muže
1338 KJ pro ženu

Drůbeží šunka - je zdrojem plnohodnotných bílkovin, minerálních látek a vitamínů.

Vícezrnné pečivo se vyrábí z mouky, do níž jsou kromě žita či pšenice přidány i jiné obiloviny. Pečivo celozrnné se vyrábí z celozrnné mouky, která se získává mletím celého zrna (jakéhokoli druhu obiloviny), tedy včetně obalu a klíčku, a výrobek jí musí obsahovat 80 %. Obsahuje vysoký podíl vlákniny, má nízký glykemický index, takže po něm nedostanete tak brzy hlad.

 

Pro ženu: Sacharidy: 31 g | Tuky: 12 g | Bílkoviny: 18 g
pro muže: Sacharidy: 39 g | Tuky: 15 g | Bílkoviny: 23 g
Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Restované sombréro s mozzarelou a fetou

984 KJ pro muže
802 KJ pro ženu

Mozzarela - 

Fazole - obsahují vápník, železo, draslík, vitamíny skupiny B, vitamín PP a provitamín A. Obsahují též glukokinin, která pomáhá snižovat obsah glukózy v krvi, proto jsou fazolky velmi vhodné pro diabetiky.

obsahuje velké množství vápníku a bílkovin. Má nízký obsah tuku, proto se často přidává do dietního jídelníčku. Obsahuje syrovátku.

Pro ženu: Sacharidy: 24 g | Tuky: 5 g | Bílkoviny: 10 g
pro muže: Sacharidy: 30 g | Tuky: 6 g | Bílkoviny: 12 g
Alergeny: 7

Oběd

Vegetariásnké špízy s jemnou omáčkou a jasmínovou rýží

2096 KJ pro muže
1586 KJ pro ženu

Cibule - nejvýznamnější látkou obsaženou v cibuli je Alicin-látka se silně antibiotickým účinkem v našem těle.Dále obsahuje vitamíny a minerály.Je bohatá na kyselinu listovou.Posiluje žaludek a střeva,kde napomáhá udržet zdravou mikrofloru,redukuje vysoký krevní tlak.Cibule celkově podporuje srdeční činnost a čistí náš cévní a žilní systém.Pomáhá předcházet křečovým žilám,poruchám prokrvování,hemeroidům a infarktu.

Žampiony - jsou bohaté na bílkoviny i vitamíny C, B1, B2, niacin a kyselinu listovou, jakož i na draslík, fosfor, železo a stopové prvky. Obsahují jen velmi málo soli a tuků. Jsou jedním z nejsilnějších přírodních látek, které působí proti alergii a kožním projevům. Mají antibiotické a antibakteriální účinky.

Pro ženu: Sacharidy: 78 g | Tuky: 1 g | Bílkoviny: 8 g
pro muže: Sacharidy: 97 g | Tuky: 4 g | Bílkoviny: 11 g
Alergeny: 7

Odpolední svačina

Kefírový ovocný krém s psyliem

860 KJ pro muže
622 KJ pro ženu

Kefír - je kvašný mléčný nápoj. Kefírová zrna jsou kombinací bakterií a kvasinek v bílkovinách, tucích a cukrech. Usporádá imunitní systém a zvyšuje odolnost tělů vůči nemocem. Reguluje krevní tlak, krevní cukr a léčí cukrovku. Léčí plíce, záněty průdušek, tuberkulozu, astma, alergie a migrénu. Má příznivý vliv na srdce a krev, léčí problémy krevního oběhu. Má přímý vliv na hladinu cholestorlu, osteroporézu a revmatismus. Zlepšuje činnost jater a žlučníku, upravuje produkci žluči, má pozitivní vliv na zánět jater. Produkuje vlastní antibiotiky, ničí nepřátelské bakterie, léčí vnitřní a vnější záněty. Vyrábí vlastní protirakovinové složky, předchází metastázím a vede k jejich vyléčení. Snižuje neklid a deprese, zvyšuje energii a podit spokojenosti. Zpomaluje proces stárnutí, vyhlazuje a vylepšuje pleť, vlasy a uvolňuje svalové napětí.

Psyllium - je klasifikováno jako slizovitá (lepivá) vláknina díky své výrazné schopnosti vytvářet gel ve vodním prostředí. Kyselina máselná působí protinádorově, proti rakovině tlustého střeva, je prioritním oxidačním substrátem pro kolonocyty a může napomáhat v léčbě vředových zánětů tlustého střeva a hemeroidů. Psyllium má také účinky na snížení cholesterolu. Je hojně užíváno jako vlákninový doplněk při léčbě zácpy.

Pro ženu: Sacharidy: 16 g | Tuky: 5 g | Bílkoviny: 14 g
pro muže: Sacharidy: 19 g | Tuky: 7 g | Bílkoviny: 14 g
Alergeny: 7

Večeře

Salátek s tempehem a americkým dresinkem

1614 KJ pro muže
1284 KJ pro ženu

Tempeh - je ceněn pro vysoký obsah lehce stravitelných bílkovin, vápníku, fosforu, železa a vitamínu B12, jenž vzniká díky činností bakterií. Obsahuje stravitelné bílkoviny bez přítomObsahuje minerály, neobsahuje cholesterol a je nízkotučný.nosti zatěžujících tuků, čímž napomáhá růstu a obnově tkání. Pomáhá při střevních onemocnění, osteoporóze, nádorovém onemocnění a pomáhá při prevenci i léčbě mnoha nemocí.

Kukuřice - obsahuje asi 70% vody, velké množství vlákniny a bílkovin, dále obsahuje minerální látky, sacharidy a nižší obsah vitamínů. Podporuje obranyschopnost organismu. Kukuřice je velmi bohatou potravinou, je to neobyčejně zdravý zdroj důležitých látek a energie pro naše tělo a mozek. Dodává nám energii a stimuluje mozkovou činnost, a zároveň zvyšuje naši odolnost vůči stresu. Má pozitivní vliv na kvalitu našich vlasů, kůže, nehtů a vazivových tkání.  

Pro ženu: Sacharidy: 26 g | Tuky: 12 g | Bílkoviny: 20 g
pro muže: Sacharidy: 33 g | Tuky: 15 g | Bílkoviny: 25 g
Alergeny: 6, 7, 10
Celkem: 7850 KJ pro muže
Celkem: 6312 KJ pro ženu

Snídaně

Pudinkový desert s piškoty, ovocem a slunečnicovým semínkem

1600 KJ pro muže
1254 KJ pro ženu

Mléko - obsahuje živiny potřebné pro výživu člověka. Především jsou to bílkoviny, mléčný cukr- příznivě podporuje činnost některých střevních mikroorganismů a tím i využitelnost některých živin. Je hlavním zdrojem vápníku. Dále obsahuje fosfor, draslík, hořčík, sodík, chlór, síru i řadu stopových prvků, vitamín B2, A, karoten, B1, B6, E, K, D a C.

Mandarinky - jsou zdroj vitaminu C, obsahují pektin, formu rozpustné vlákniny, která může pomáhat ke snižování hodnot krevního cholesterolu.Vitamin C je také antioxidant, který pomáhá předcházet škodám působeným volnými radikály a tak poskytuje určitou ochranu proti různým formám rakoviny.Stejně i blanka mezi jednotlivými dílky dužiny, je hodnotnou součástí mandarinky, obsahuje rovněž pektin. Dužnina i membrány obsahuji také bioflavonoidy, které účinkují stejným způsobem jako antioxidanty.

Pro ženu: Sacharidy: 47 g | Tuky: 6 g | Bílkoviny: 10 g
pro muže: Sacharidy: 59 g | Tuky: 8 g | Bílkoviny: 13 g
Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Salátek s hlívovými škvarečky

1008 KJ pro muže
784 KJ pro ženu

Hlíva ústřičná - účinky hlívy jsou už po tisíce let dobře známy.Obsahuje významnou látku, kterou je beta 1,3-D-glukan má stimulační vliv na naši obranyschopnost.Dále obsahuje vitamíny,minerály,bílkoviny,mastné kyseliny a vlákninu,která významně přispívá k detoxikaci střev.Pomáhá našemu tělu ve vybudování silného ochranného štítu proti virům,bakteriím,plísním,rakovině,toxickým látkám,degenerativním procesům uvnitř těla,nachlazení,chřipce....snižuje krevní cukr a cholesterol v krvi,chrání naše srdce.

Ledový salát - obsahuje především mnoho minerálních látek, např. sodík, draslík a železo. Má také mnoho vitamínu B, C a E. Díky látce lactucin pomáhá mírnit stres, v teplých letních dnech příjemně osvěží.

Pro ženu: Sacharidy: 10 g | Tuky: 14 g | Bílkoviny: 4 g
pro muže: Sacharidy: 13 g | Tuky: 18 g | Bílkoviny: 5 g
Alergeny: 3, 7

Oběd

Bezlepkové těstoviny se zeleninou a čedarem

2616 KJ pro muže
2160 KJ pro ženu

Rajčátka - jsou bohatá na beta-karoteny a vitamín C, B, lykopeny, chrom, draslík, hořčík, vápník a antioxidanty. Mají vysoký podíl vlákniny a jsou vhodná ve stravě osob s nemocemi srdce, krevního oběhu a poruchami látkové výměny. Působí močopudně, zlepšují náladu, podporují spánek, chrání sliznici a působí proti revmatismu.

Drůbeží maso - obsahuje všechny základní živiny důležité pro výživu člověka. Má vyšší obsah bílkovin, nižší energetickou hodnotu a příznivější složení mastných kyselin.

Pro ženu: Sacharidy: 60 g | Tuky: 18 g | Bílkoviny: 22 g
pro muže: Sacharidy: 73 g | Tuky: 21 g | Bílkoviny: 28 g
Alergeny: 7

Odpolední svačina

Tomatová bulka se žampiony a šalotkou

928 KJ pro muže
746 KJ pro ženu

Žampiony - jsou bohaté na bílkoviny i vitamíny C, B1, B2, niacin a kyselinu listovou, jakož i na draslík, fosfor, železo a stopové prvky. Obsahují jen velmi málo soli a tuků. Jsou jedním z nejsilnějších přírodních látek, které působí proti alergii a kožním projevům. Mají antibiotické a antibakteriální účinky.

Vejce -  je nezastupitelná složka naší stravy. Vaječný žloutek je zdrojem biotinu, B vitamínů (především pro nervový systém důležitého vitamínu B12), vitamínu E, D a A. Vejce obsahuje i esenciální kyselinu linolovou a fosfolipidy (lecitin), které přispívají ke snížení krevního cholesterolu. Tím se z vajíčka stává vyvážená potravina, kvalitní pro růst a vývoj.

Pro ženu: Sacharidy: 26 g | Tuky: 4 g | Bílkoviny: 9 g
pro muže: Sacharidy: 32 g | Tuky: 5 g | Bílkoviny: 9 g
Alergeny: 1, 3, 11

Večeře

Rukolový salátek s kuřecím steakem a pečenými brambory

1698 KJ pro muže
1368 KJ pro ženu

Rukola - obsahuje cenné vitaminy a minerály pro povzbuzení vitality, zlepšení obranyschopnosti a pro očistu organismu. Její listy působí proti únavě a posilují imunitu. Pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev.

Brambory - jsou bohaté na hořčík a draslík, vitamín A, B a C, vlákninu, bílkoviny, kyselinu citrónovou, polyfenoly, minerální látky a vitamíny C, B1, B2 a PP. Dále obsahují alantonin, látka která urychluje regenerační procesy v organismu, zvyšuje tvorbu neutrofilních leukocytů, které se podílejí na obraně proti různým bakteriálním infekcím a pohlcují cizorodé látky. Podílí se na tvorbě tkaniva.

Pro ženu: Sacharidy: 32 g | Tuky: 9 g | Bílkoviny: 25 g
pro muže: Sacharidy: 37 g | Tuky: 12 g | Bílkoviny: 32 g
Alergeny:
Celkem: 7706 KJ pro muže
Celkem: 6168 KJ pro ženu

Snídaně

Pomazánka z krabích tyčinek s celozrnným chlebem

2052 KJ pro muže
1630 KJ pro ženu

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Pórek - obsahuje karoten, vitamíny sk. B, C, E, vápník, hořčík, železo, draslík, fosfor, selen, mangan, silice. Má močopudné a odvodňující účinky, podporuje trávení, zabíjí bakterie a kvasinky ve střevech a žaludku, zvyšuje výkon žlučníku a jater, působí proti vzniku žlučových kamenů, čistí žaludek a střeva – obsahuje hodně vlákniny, má blahodárný vliv na střevní peristaltiku, snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje mozkovou a srdeční činnost, chrání srdce a artérie proti arterioskleróze a vysokému krevnímu tlaku, působí jako antioxidant, posiluje imunitní systém.

Pro ženu: Sacharidy: 38 g | Tuky: 14 g | Bílkoviny: 23 g
pro muže: Sacharidy: 48 g | Tuky: 18 g | Bílkoviny: 28 g
Alergeny: 1, 2, 3, 7

Dopolední svačina

Tahiny nutela krém s ovocem

1058 KJ pro muže
854 KJ pro ženu

Hrozny - jsou účinným pomocníkem při zažívacích potížích, zlepšují žaludeční sekreci, střevní perilstatiku, činnost jater. Příznivě ovlivňují srdeční činnost, dýchání, rozšiřování cév, činnost ledvin i výměnu vody v těle. Jsou dobrým zdrojem draslíku. obsahují hodně antioxidantů,vlákninu-která odstraňuje ochablost střev a zácpu a zároveň odvodňuje organismus a zbavuje ho jedovatých látek.

Tahini - je pasta vyrobena našleháním rozmělněných sezamových semínek a obsahuje řadu vitamínu skupiny B, důležité minerály jako jsou draslík, vápník, hořčík, železo a zinek a stopové prvky. Je doporučováno při onemocněních kůže, sliznic, nehtů a vlasů, ke zvýšení imunity a zlepšení látkové výměny.

Pro ženu: Sacharidy: 11 g | Tuky: 13 g | Bílkoviny: 9 g
pro muže: Sacharidy: 14 g | Tuky: 16 g | Bílkoviny: 11 g
Alergeny: 7, 11

Oběd

Znojemský hovězí gulášek s celozrnným knedlíkem

2300 KJ pro muže
1844 KJ pro ženu

Hovězí maso - má proti vepřovému vyšší obsah železa, zinku, selenu, kyseliny listové a vitaminu B12  je přirozeným zdrojem CLA (konjugovaná kyselina linolová, která napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v lidském těle).Hovězí maso je významným zdrojem látek a živin pro krvetvorbu. Hovězí maso patří k biologicky nejplnohodnotnějším druhům masa má jen 3 až 6 % tuku a v roce 1990 každý z Vás snědl 28 kg hovězího masa, kdežto v současnosti je to jen cca 11 kg.

Droždí - je bohatým zdrojem vitaminů B. Zejména vitaminu B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B3 – niacin. Obsahuje nejen vitamíny a minerální látky, ale také je považováno za hodnotný zdroj bílkovin. Má vliv na nervovou funkci a pomáhá udržovat zdravou pokožku. Ovlivňuje trávicí ústrojí a srdeční soustavu. Má vyšší obsah chromu, který se podílí na udržení stálé hladiny glukózy v krvi, či dokáže snížit neodolatelnou chuť na sladké. Zlepšuje hladinu energie.

Pro ženu: Sacharidy: 55 g | Tuky: 13 g | Bílkoviny: 20 g
pro muže: Sacharidy: 69 g | Tuky: 16 g | Bílkoviny: 25 g
Alergeny: 1, 3

Odpolední svačina

Jogurtová chřestová polévka

820 KJ pro muže
656 KJ pro ženu

Chřest - obsahuje velké množství beta- karotenu- provitamínu vitaminu A, který je nezastupitelný pro zdravý zrak, kůži, obnovu sliznic a je prevencí proti některým tipům rakovinného bujení. Dále obsahuje vitamín E, C a vitamíny skupiny B, jako je thiamin, riboflavin, pyridoxin, biotin, niacin, kyselinu pantotenovou a velké množství kyseliny listové. Ze stopových prvků je zastoupen draslík a zinek, fosfor, železo, jód a sodík.

MAJORÁNKA - obsahuje třísloviny, hořčiny a silici. Je to mírné sedativum a diuretikum, a používá se při nervové slabosti, nachlazení, při špatném trávení, nadýmání, průjmu a střevní kolice. Urychluje trávení tím, že zvyšuje sekreci žaludeční šťávy, uklidňuje zažívání a podporuje tvorbu žluči.

Pro ženu: Sacharidy: 23 g | Tuky: 4 g | Bílkoviny: 6 g
pro muže: Sacharidy: 29 g | Tuky: 5 g | Bílkoviny: 6 g
Alergeny: 1, 7

Večeře

Marinovaná panenka s barevným pepřem a řepným zelím

1476 KJ pro muže
1184 KJ pro ženu

Pepř - je koření, které pomůže na kdejaký zdravotní problém a obsahuje mnoho prospěšných živin. Pomáhá celému organismu a obecně oddaluje projevy stárnutí našeho těla. Prospívá imunitnímu systému, ale i očím, pleti a také paměti. Obsahuje velké množství vitamínů A, C a také vitamínů skupiny B a vlákninu. Je bohatý na stopové prvky, jakými jsou draslík, mangan a vápník. Je prospěšný našim kostem, ale i srdci a celému kardiovaskulárnímu systému. Obsahuje významný kapsaicin, který má protizánětlivé účinky a zmírňuje bolesti.

Hlávkové zelí - obsahuje sacharidy s příznivým složením pro člověka, bílkoviny, velké množství vitamínu C a kyseliny listové, ale také vitamíny skupiny B, E vitamin a kyselinu pantotenovou. Působí na naše nervy, zlepšuje náladu, podporuje metabolismus cukrů. Chrání játra před mnoha chorobami, má příznivý vliv při ateroskleróze a čistí krev.

Pro ženu: Sacharidy: 21 g | Tuky: 7 g | Bílkoviny: 30 g
pro muže: Sacharidy: 2 g | Tuky: 9 g | Bílkoviny: 37 g
Alergeny:

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Seznam alergenů

1. obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z nich, 5. Jádra podzemnice olejné(arašídy) a výrobky z nich, 6. Sójové boby a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj, 8. Skořápkové plody: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich, 9. Celer a výrobky z něj, 10. hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamová semena a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg, 13. Vlčí bob a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich