Týdenní FFmenu

OD 14.8.2017 DO 20.8.2017

Chutnalo Vám některé z našich jídel? Přihlaste se a sdělte nám to stisknutím tlačítka "Chutnalo mi". Děkujeme.

Celkem: 7361 KJ pro muže
Celkem: 6189 KJ pro ženu

Snídaně

Ovocný koláč s vločkovou posypkou

1920 KJ pro muže
1592 KJ pro ženu

Jáhly - jsou potravinářská surovina, která je vyráběna loupáním prosa. Mají vysokou výživovou hodnotu – obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), vlákninu a vitamíny skupiny B.

Švestky - jsou významným zdrojem vitamínů B a E. Mají také zásobu minerálů, například vápníku, fosforu, železa a draslíku. Podporují tvorbu krve a starají se o zdraví vlasů, nehtů, zubů a kostí. Ve větším množství mohou působit jako projímadlo.

Sacharidy: 30 g | Tuky: 11 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 23 g | Alergeny: 1, 3, 7

Dopolední svačina

Zelené smoothie

915 KJ pro muže
915 KJ pro ženu

Špenát - obsahuje karotenoidy (i beta-karotenu), a to ve vysokých koncentracích. Obsahuje také lutein, karotenový pigment, který působí antioxidačně. Pravidelné požívání zeleniny s tmavými listy může chránit před mnoha druhy zhoubného bujení. Špenát je hodnotným zdrojem draslíku, který je - jak bylo poslední dobou opakovaně zjištěno - důležitým činitelem při regulaci krevního tlaku.

Pomeranč - je kvalitním zdrojem vitamínu C. Obsahuje užitečnou vlákninu, některé důležité vitamíny B, zahrnující thiamin, fosfáty, kyselinu panthotheinovou, vitamín B6 a riboflavin. Dále je to vitamín A- beta karoten a minerály- vápník a draslík. Působí jako preventivní prostředek proti nachlazení a chřipce. Snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, redukuje riziko tvorby ledvinových kamenů díky kyselině citrónové. Vláknina pomeranče dokáže na sebe navázat rakovinotvorné chemikálie a udržet je od vstřebání střevem.

Sacharidy: 18 g | Tuky: 4 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 28 g | Alergeny:

Oběd

Rajská omáčka s hovězími kuličkami a celozrnnými těstovinami

2434 KJ pro muže
1984 KJ pro ženu

Skořice - je známá a vyhlášená především pro své účinky prohřát a rozproudit krev. Kromě toho má také antibiotické a dezinfekční účinky, pravidelným užíváním skořice zlepšíme mozkové funkce. V kombinaci s medem snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání před infarktem, ulevuje při zadýchávání, posiluje srdeční tep a pomáhá při artritidě, ucpávání cév.

Hovězí maso - má proti vepřovému vyšší obsah železa, zinku, selenu, kyseliny listové a vitaminu B12  je přirozeným zdrojem CLA (konjugovaná kyselina linolová, která napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v lidském těle).Hovězí maso je významným zdrojem látek a živin pro krvetvorbu. Hovězí maso patří k biologicky nejplnohodnotnějším druhům masa má jen 3 až 6 % tuku

Sacharidy: 48 g | Tuky: 12 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 35 g | Alergeny: 1, 7

Odpolední svačina

Vařená kukuřice

400 KJ pro muže
400 KJ pro ženu

Kukuřice - obsahuje asi 70% vody, velké množství vlákniny a bílkovin, dále obsahuje minerální látky, sacharidy a nižší obsah vitamínů. Podporuje obranyschopnost organismu. Kukuřice je velmi bohatou potravinou, je to neobyčejně zdravý zdroj důležitých látek a energie pro naše tělo a mozek. Dodává nám energii a stimuluje mozkovou činnost, a zároveň zvyšuje naši odolnost vůči stresu. Má pozitivní vliv na kvalitu našich vlasů, kůže, nehtů a vazivových tkání.  

Sacharidy: 18 g | Tuky: 2 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 3 g | Alergeny: 7

Večeře

Květákový salát

1692 KJ pro muže
1298 KJ pro ženu

MED - působí jako antibakteriální/antiseptický činitel. Obsahuje nejen mnoho uhličitanů, ale také nezřídka polyfenoly, které mohou působit jako antioxidanty. Antioxidanty, jako výživný prvek, zabraňují působení negativních důsledků stresu v organismu. Působí proti rakovině tlustého střeva.

Květák - obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, kyselinu listovou, vitamín B12 a B5, E, draslík, zinek, flor. Je močopudný, vhodný při ledvinových potížích, podporuje růst a obnovu buněk, podporuje krvetvorbu, snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém, působí proti infekcím a má kladný vliv na nemoci močového měchýře a tlustého střeva.

Sacharidy: 33 g | Tuky: 14 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 3, 7, 10
Celkem: 7722 KJ pro muže
Celkem: 6300 KJ pro ženu

Snídaně

Kmínové celozrnné pečivo s pažitkovým cottage

1874 KJ pro muže
1568 KJ pro ženu

COTTAGE - tento sýr obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a vitamíny skupiny B. Má vysoký obsah vápníku. Podíl živých mléčných bakterií příznivě ovlivňují obranné procesy organismu a napomáhají trávení.

Pažitka - má vysokou biologickou hodnotu, obsahuje éterické oleje, vitamíny C, B2 a karoten, dále vápník, draslík, fosfor a železo. Působí mírně projímavě, močopudně, antisepticky a stimulačně. Pažitka má dobré účinky na ledviny a podporuje zažívání.

Sacharidy: 37 g | Tuky: 11 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny: 1, 11

Dopolední svačina

Chia pudink

1010 KJ pro muže
847 KJ pro ženu

Chia - jsou drobnými semínky šalvěje hispánské. Mají vynikající HYDROFILNÍ vlastnosti, tj. vysokou schopnost vázat na sebe vodu - 1 díl semínek dokáže zvětšit svůj objem až 12x, pomáhají tělu zajistit vyšší hydrataci. Semínka chia jsou významným zdrojem proteinů, kvalitních sacharidů, tuků, z nichž mají vysoké zastoupení rostlinné Omega-3 mastné kyseliny a v neposlední řadě obsah až 34g vlákniny. Dále obsahují řadu antioxidantů,  vápník (5x víc vápníku než v mléce) železo, zinek, draslík, magnesium, fosfor a další důležité živiny v čisté a přírodní formě. Mají schopnost snižovat hladinu krevního cukru a pozitivní vliv při předcházení kardiovaskulárním onemocněním. Dále jsou vhodnou součástí jídelníčku osob s onemocněním srdce, krevního oběhu nebo zvýšeným LDL cholesterolem.

Mango - Obsahuje vitamín A, B, C, E, beta karoten, mangan, měď a zinek. Pomáhá při zrakové únavě, šerosleposti a zklidňuje nervy. Působí preventivně proti infekcím a nachlazení.

Sacharidy: 24 g | Tuky: 7 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny:

Oběd

Italské rizoto se sušenými rajčaty

2375 KJ pro muže
1944 KJ pro ženu

Rýže - ve slupkách rýže najdeme mnoho vitamínů a minerálů. Důležitou látkou je také škrob. Tráví se velmi pomalu, ale uvolňuje glukózu do krve.

Rajčátka - jsou bohatá na beta-karoteny a vitamín C, B, lykopeny, chrom, draslík, hořčík, vápník a antioxidanty. Mají vysoký podíl vlákniny a jsou vhodná ve stravě osob s nemocemi srdce, krevního oběhu a poruchami látkové výměny. Působí močopudně, zlepšují náladu, podporují spánek, chrání sliznici a působí proti revmatismu.

Sacharidy: 37 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 40 g | Alergeny: 1, 7

Odpolední svačina

Cizrnový salát

1041 KJ pro muže
743 KJ pro ženu

Knackebroat - je chutné, trvanlivé pečivo, které lze konzumovat kdykoliv a kdekoliv. Je vyroben převážně z celozrnné žitné mouky (97%). Celozrnná žitná mouka má velmi nízký glykemický index. Díky pozvolnému vstřebávání živin do těla nám vydrží pocit sytosti mnohem déle a tak nedochází k nezdravému přejídání. Žitný knackenbrot obsahuje mimo jiné velké množství vlákniny, která pomáhá snižovat riziko rakoviny střev a podporuje jejich přirozený pohyb.  

Cizrna obsahuje bílkoviny, vápník a další důležité minerály. Jedná se o velice výživnou luštěninu, na pohled podobnou hrášku. Dále obsahuje vitamíny řady B, které poslouží mimo jiné jako účinné antioxidanty. Dále obsahuje množství polysacharidů, bílkovin, aminokyselin a především nenasycených mastných kyselin. Pomáhá tak snižovat hladinu cholesterolu v krvi a vůbec je nápomocná v prevenci před chorobami kardiovaskulárního systému. Cizrna ale obsahuje celou řadu dalších látek, jako je vápník nebo železo.

Sacharidy: 20 g | Tuky: 11 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 12 g | Alergeny: 1, 7

Večeře

Krůtí steak s pečenou zeleninou a česnekovým dresingem

1422 KJ pro muže
1198 KJ pro ženu

Tymián - působí proti průjmům, nadýmání, při zánětech zažívacího traktu. Mírní i kašel, obecně působí protizánětlivě. Tymián je jedna z nejsilněji působících rostlinných antiseptických drog, účinná proti bakteriím, plísním, střevním prvokům a parazitům. Díky svým účinkům lze tymián využít při léčbě nachlazení, kašle, bolesti v krku a infekcích v ústech. Je vynikajícím dezinfekčním prostředkem pro plíce. Pomáhá také při infekcích močových cest a močového měchýře, účinkuje také jako diuretikum. Stimuluje produkci bílých krvinek, čímž zvyšuje odolnost organizmu.

Krůtí maso - má minimální obsah tuků a ve srovnání s jinými masy mnohem vyšší obsah bílkovin, které potřebujeme pro obnovu a správné fungování buněk. Je tedy z hlediska zdraví velmi kvalitním masem. Je snadno stravitelné nepodporuje usazování cholesterolu v cévách a je vhodné pro osoby s cévními a srdečními problémy. Má blahodárný vliv na imunitní systém, zabraňuje chudokrevnosti, podporuje nervový systém. Obsahuje také aminokyselinu tryptofan, který snižuje deprese a odstraňuje nespavost.

Sacharidy: 38 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 7
Celkem: 7668 KJ pro muže
Celkem: 6132 KJ pro ženu

Snídaně

Ovocný tvaroh s goji

1971 KJ pro muže
1691 KJ pro ženu

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Nektarinky - obsahují mnoho vitamínu C, větší množství provitamínu A, vitamíny skupiny B. Pomáhají tak tělu vstřebávat důležité železo a podporují imunitní systém. Mají mnoho draslíku a obsahují pozoruhodné množství vápníku a sodíku. Mají uklidňující účinky na lidský organismus.

Sacharidy: 35 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 7

Dopolední svačina

Ovesné karbanátky

1074 KJ pro muže
712 KJ pro ženu

OVESNÉ VLOČKY - obsahují hodně bílkovin, nenasycených mastných kyselin, slizových látek, sacharidů, tuků, vlákniny, vitamín B, vápník, železo a fosfor. Lecitin pomáhá vyživovat nervy. Jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny, která reguluje cholesterol a glukózu v krvi. Pomáhají snižovat krevní tlak. Oves má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.

Česnek - může snižovat hladinu cholesterolu; redukuje krevní srážlivost; má protiinfekční účinky; přispívá ke zvyšování imunity. Dále česnek může sloužit k prevenci některých druhů rakoviny, může mírně snižovat krevní tlak, potlačuje plísňové infekce, rozpouští bílkoviny vytvářející krevní sraženiny, což může ovlivnit tvorbu usazenin. Česnek působí také proti infekcím – virům, bakteriím i plísním. Allicin totiž dokáže blokovat enzymy, které infekčním organismům dodávají schopnost napadat a poškozovat tkáně.

Sacharidy: 15 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny: 1, 7

Oběd

Losos na špenátovém lůžku, pečené brambory s ořechovou krustou

2082 KJ pro muže
1788 KJ pro ženu

LOSOS - Obsahuje velké množství bílkovin, esenciálních mastných kyselin, dále vitamíny A, D a B12.Jeho konzumace snižuje riziko infarktu. Posiluje vlasy a nehty. Zmírňuje bolesti kloubů. Přesto, že obsahuje poměrně dost tuků, je lékaři hodně doporučován.

Vlašské ořechy - dozrávají v září. Je zjištěno, že pravidelná konzumace několika vlašských ořechů po větším jídle pomáhá tělu vyrovnat se s negativním působením zkonzumovaných tuků, dále také vlašské ořechy snižují cholesterol a zabraňují kornatění tepen. Vyloupaná jádra je nezbytné skladovat bez přístupu vzduchu nebo je naložit například do medu. Z vlašských ořechů se lisuje vysoce kvalitní olej, který je zdrojem nenasytných mastných kyselin. Nachází se v nich železo, selen, zinek, vitamín E a skupina vitamínů řady B.

Sacharidy: 25 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 40 g | Alergeny: 4, 7, 8

Odpolední svačina

Mrkvový krém

1102 KJ pro muže
821 KJ pro ženu

Muškátový oříšek - podporuje trávení a působí proti nadýmáníUrčován je i k domácí léčbě astmatu, nespavosti

Mrkev - je důležitá především pro beta-karoteny. Působí jako antioxidant. Obsahuje vitamíny A,B,C,D a také vlákninu. Některé látky obsažené v mrkvi na sebe váží těžké kovy, pomáhají je tak lépe odvádět. Podporuje vylučování cholesterolu z těla.

Sacharidy: 13 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny: 7

Večeře

Salát caprese s plátky uzeného tofu

1439 KJ pro muže
1120 KJ pro ženu

Mozzarela - obsahuje velké množství vápníku a bílkovin. Má nízký obsah tuku, proto se často přidává do dietního jídelníčku. Obsahuje syrovátku.

Tofu - obsahuje velké množství bílkovin, které jsou snadno stravitelné. Neobsahuje laktozu, tudíž je šetrné  vůči trávení a celému organismu. Je bohaté na vitamíny řady B a železo. Díky metodě výrobě také na vápník a hořčík.

Sacharidy: 30 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 6, 7
Celkem: 7623 KJ pro muže
Celkem: 6335 KJ pro ženu

Snídaně

Vajíčková omeleta se šunkou, špaldový twist s mákem

2017 KJ pro muže
1747 KJ pro ženu

Vejce - je nezastupitelná složka naší stravy. Vaječný žloutek je zdrojem biotinu, B vitamínů (především pro nervový systém důležitého vitamínu B12), vitamínu E, D a A. Vejce obsahuje i esenciální kyselinu linolovou a fosfolipidy (lecitin), které přispívají ke snížení krevního cholesterolu. Tím se z vajíčka stává vyvážená potravina, kvalitní pro růst a vývoj.

Mák - obsahuje důležité látky jako je kyselina linolová a linolenová, velké množství vápníku, železa a hořčíku. Mák spolu se sezamem obsahuje nejvíce vápníku ze všech potravin. Z vitamínů je to zejména vit. E. Doporučuje se konzumovat při špatné kvalitě vlasů a nehtů, při osteoporóze, pálení žáhy, při neurózách, uklidňuje nervovou soustavu, uvolňuje svalové křeče a tlumí bolesti v týlu hlavy.

Sacharidy: 37 g | Tuky: 11 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 8 g | Alergeny: 1, 3

Dopolední svačina

Mango smoothie

810 KJ pro muže
741 KJ pro ženu

BANÁN - vyniká obsahem důležitých vitamínů B6, B1, B2 a C. Vitamín B6 je důležitý pro tvorbu a obnovu svalů, při kožních a nervových onemocněních. Je prospěšný pro oči a pleť, a zlepšuje obranyschopnost organismu. Pomáhá proti srdečním chorobám. Vitamín B1 působí příznivě na nervový systém i proti únavě. B2 v banánech ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v těle a má vliv na dobré fungování našeho metabolismu

Pomeranč - je kvalitním zdrojem vitamínu C. Obsahuje užitečnou vlákninu, některé důležité vitamíny B, zahrnující thiamin, fosfáty, kyselinu panthotheinovou, vitamín B6 a riboflavin. Dále je to vitamín A- beta karoten a minerály- vápník a draslík. Působí jako preventivní prostředek proti nachlazení a chřipce. Snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, redukuje riziko tvorby ledvinových kamenů díky kyselině citrónové. Vláknina pomeranče dokáže na sebe navázat rakovinotvorné chemikálie a udržet je od vstřebání střevem.

Sacharidy: 9 g | Tuky: 4 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 3 g | Alergeny:

Oběd

Kuřecí plátek na kari s kuskusem

2266 KJ pro muže
1903 KJ pro ženu

Kus kus - je zdroj škrobu a bílkovin. Má vysokou biologickou hodnotu, obsahuje hodnotné proteiny, minerály, karbohydráty a vitamíny.

Špaldová mouka - obsahuje téměř všechny základní složky důležité pro zdravý lidský organizmus, včetně bílkovin, tuku, sacharidu, vitaminu, minerálií. Pšenice špalda je výborným zdrojem některých vitamínu skupiny B, především thiaminu (B1), riboflavinu (B2), ale také niacinu. Zajímavý je obsah ß-karotenu a thiokyanátu, který působí regeneračně na tělní buňky a chrání proti infekcím. Vyšší je obsah draslíku důležitého pro regulaci osmotického tlaku v buňkách, síry i hořčíku. Z hlediska zdravotního se špaldě připisují pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému, cení se její lehká stravitelnost a vhodnost při léčení některých alergií.

Sacharidy: 49 g | Tuky: 15 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 40 g | Alergeny: 1, 7

Odpolední svačina

Šopský salát

1015 KJ pro muže
754 KJ pro ženu

Okurka - je tím nejlepším přírodním diuretikem, který známe. Obsahuje vitamíny, především C, B1 a B2, bílkoviny a betakaroten. Okurky nám čistí zažívací ústrojí, posilují pružnost vlasů, zbavují tělo zplodin a působí protizánětlivě. Vysokým obsahem draslíku v okurkách je jejich šťáva, velmi hodnotná při vysokém a nízkém tlaku. Obsahuje enzym erepsin, který štěpí bílkoviny, zabíjí bakterie a parazitující červy. Umí čistit střeva.

Sýr - se vyrábí z pasterizovaného kravského mléka. Naše tělo díky sýru přijímá důležitý vápník a bílkoviny. Mléčná bílkovina obsahuje plné spektrum všech nepostradatelných aminokyselin. Sýry jsou tedy výborným zdrojem hodnotných proteinů. V sýrech se nachází poměrně velké množství tryptofanu – aminokyseliny, která uvolňuje od stresu a napomáhá navodit spánek. Z vitamínů jsou v sýrech nejvíce zastoupeny vit. A, D, E, vit B2 a B12. 

Sacharidy: 14 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 11 g | Alergeny: 1, 7

Večeře

Špenátová tortilla se Šmakounem

1515 KJ pro muže
1190 KJ pro ženu

Špenát - obsahuje karotenoidy (i beta-karotenu), a to ve vysokých koncentracích. Obsahuje také lutein, karotenový pigment, který působí antioxidačně. Pravidelné požívání zeleniny s tmavými listy může chránit před mnoha druhy zhoubného bujení. Špenát je hodnotným zdrojem draslíku, který je - jak bylo poslední dobou opakovaně zjištěno - důležitým činitelem při regulaci krevního tlaku.

Šmakoun - je proteinový plátek-zdravá alternativa masa.Má vysokou hodnotu bílkovin,neobsahuje lepek a gluten.

Sacharidy: 15 g | Tuky: 13 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 26 g | Alergeny: 1, 3, 7
Celkem: 7779 KJ pro muže
Celkem: 6241 KJ pro ženu

Snídaně

Ovocné crumble s bílým jogurtem

1956 KJ pro muže
1734 KJ pro ženu

Jogurt - obsahuje vlákninu, sacharidy, vápník, bílkoviny, sodík a nasycené mastné kyseliny. Působí blahodárně na střevní mikroflóru člověka a je nejvýznamnější probiotickou potravinou. Působí proti škodlivým mikroorganismům, protože vyvolává produkci kyseliny mléčné. Obsahuje živou mikroflóru, která aktivuje náš imunitní systém.

Broskve - obsahují vysoké množství hořčíku a niacinu, díky kterým nám dokáže zlepšit náladu. Také pozitivně působí proti neklidu a podrážděnosti. Mají uklidňující účinky, posilují cévy, krevní oběh i srdce, pozitivně působí proti zácpě, pomáhají proti kašli a astmatu, posilují imunitní systém, pomáhají v hubnutí, pomáhá při podrážděnosti a neklidu. Obsahují vitaminy B, provitamín A, kyselinu listovou, fosfor, draslík, železo, hořčík, zinek a vápník.

Sacharidy: 42 g | Tuky: 16 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 11 g | Alergeny: 7, 12

Dopolední svačina

Osúch – placka z kynutého těsta

1173 KJ pro muže
863 KJ pro ženu

Droždí - je bohatým zdrojem vitaminů B. Zejména vitaminu B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B3 – niacin. Obsahuje nejen vitamíny a minerální látky, ale také je považováno za hodnotný zdroj bílkovin. Má vliv na nervovou funkci a pomáhá udržovat zdravou pokožku. Ovlivňuje trávicí ústrojí a srdeční soustavu. Má vyšší obsah chromu, který se podílí na udržení stálé hladiny glukózy v krvi, či dokáže snížit neodolatelnou chuť na sladké. Zlepšuje hladinu energie.

Brambory - jsou bohaté na hořčík a draslík, vitamín A, B a C, vlákninu, bílkoviny, kyselinu citrónovou, polyfenoly, minerální látky a vitamíny C, B1, B2 a PP. Dále obsahují alantonin, látka která urychluje regenerační procesy v organismu, zvyšuje tvorbu neutrofilních leukocytů, které se podílejí na obraně proti různým bakteriálním infekcím a pohlcují cizorodé látky. Podílí se na tvorbě tkaniva.

Sacharidy: 30 g | Tuky: 8 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 25 g | Alergeny: 1

Oběd

Cuketová omáčka s vepřovým plátkem a bulgurem

2184 KJ pro muže
1728 KJ pro ženu

Cuketa - obsahuje asi 90 % vody a je bohatá na vlákninu, vápník, hořčík a karoten. Hlavně ve slupce najdeme vitamíny A, E a B. Je vhodná k detoxikaci a pročištění těla. Draslík, který cuketa obsahuje, pomáhá vyloučit toxiny a přebytečnou vodu z organizmu. Také příznivě ovlivňují činnost ledvin.

Bulgur - je vyráběn namáčením a sušením pšenice. Při tomto procesu dochází k přeměně škrobu na cukr - tím se zrno stává lehce stravitelným a vystupuje jeho nezaměnitelná obilná chuť. Obsahuje bílkoviny, sacharidy, vlákninu, vitamíny (především vitamín A) a minerály (fosfor, železo, hořčík) a jen zanedbatelné množství tuku. Podporuje zdraví střev a působí blahodárně na nervovou soustavu.   

Sacharidy: 47 g | Tuky: 9 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 25 g | Alergeny: 1, 3, 7

Odpolední svačina

Koprová pomazánka z lučiny

1044 KJ pro muže
718 KJ pro ženu

KOPR - působí tišivě při zažívacích obtížích a nadýmání. Díky svým močopudným vlastnostem je doporučován na ledvinová onemocnění. Podporuje tvorbu žaludečníchšťáv, tiší kašel, pomáhá při nespavosti. Obsahuje vitamín C, A, dále silice, vápník, fosfor a mnoho dalších minerálních látek.

Tvaroh - biologická hodnota jeho mléčných bílkovin patří mezi vůbec nejvyšší, neboť se řadí k tzv. plnohodnotným. To znamená, že obsahují vyváženou směs všech aminokyselin - tak, jak je lidské tělo potřebuje. V tvarohu se koncentruje hlavně kasein, který významně ovlivňuje růstovou aktivitu člověka a má ochrannou funkci pro jaterní buňky.

Sacharidy: 11 g | Tuky: 5 g, z nich nasycené tuky: 7 g | Bílkoviny: g | Alergeny: 1

Večeře

Grilovaný sýr Halloumi s rukolovým salátem

1422 KJ pro muže
1198 KJ pro ženu

Dýňová semínka - obsahují hodnotné tuky, esenciální mastné kyseliny Omega 3 i 6, aminokyseliny a proteiny, zinek, hořčík, vitamíny B, E, železo a mangan. Zmírňují stres, snižují cholesterol, vysoký krevní tlak a riziko Infarktu. Pomáhají při zánětech močových cest a jsou vhodnou prevencí problémů s prostatou. Díky obsahu zinku zlepšují stav vlasů a nehtů.

Rukola - obsahuje cenné vitaminy a minerály pro povzbuzení vitality, zlepšení obranyschopnosti a pro očistu organismu. Její listy působí proti únavě a posilují imunitu. Pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev.

Sacharidy: 38 g | Tuky: 10 g, z nich nasycené tuky: g | Bílkoviny: 30 g | Alergeny: 7

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Na tento den nebyl vytvořen jídelníček.

Seznam alergenů

1. obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z nich, 5. Jádra podzemnice olejné(arašídy) a výrobky z nich, 6. Sójové boby a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj, 8. Skořápkové plody: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich, 9. Celer a výrobky z něj, 10. hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamová semena a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg, 13. Vlčí bob a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich

pozn. Uvedené hodnoty makronutrientů odpovídají standartu - žena